Skip to main content

Co nieco o składzie

Produkowana przez nas odzież wytwarzana jest z włókien syntetycznych – większość, bo aż 92% składu stanowi poliester, natomiast pozostałe 8% stanowi elastan. Zastosowanie ww. materiałów przy produkcji ubrań ma wiele zalet – jakich? 

Po pierwsze – są uniwersalne. Możliwość ich szerokiego zastosowania sprawia, że znajdziemy je w składzie wszelkiego rodzaju odzieży wierzchniej tj. koszulek, sukienek, spodenek, bielizny, kurtek, ale również dywanów, toreb podróżnych, plecaków czy zasłon. 

Po drugie – poliester oraz elastan nie chłoną wilgoci i są odporne na plamy. Zastosowanie w produkcji odzieży materiałów syntetycznych sprawia, że nie wymagają szczególnej troski w utrzymaniu. Do czyszczenia odzieży wykonanej z tych materiałów wystarczy woda i dobry proszek  

Po trzecie – Materiały poliestrowe z domieszką elastanu są elastyczne, dzięki czemu nie odkształcają się na trwałe. Charakteryzują się dużą możliwością rozciągania bez ryzyka zerwania włókien i uszkodzenia materiału. 

Po czwarte – są trwałe. Ubrania w składzie, których znajduje się poliester są zauważalnie trwalsze od tych które go nie posiadają. 

Właściwości wyżej wymienionych włókien syntetycznych sprawiają, że idealnie sprawdzą się w produkcji koszulek termoaktywnych. Produkty Treen wytwarzane są ze starannie wyselekcjonowanych przez nas materiałów, które gwarantują komfort oraz trwałość.

Podobne artykuły

Jak dbać o odzież sportową? 5 najczęstszych błędów

mężczyzna i kobieta biegający po plaży przy zachodzie słońca

Poznaj 4 rodzaje treningu biegowego