Skip to main content

Co nieco o składzie

Produkowana przez nas odzież wytwarzana jest z włókien syntetycznych – większość, bo aż 92% składu stanowi poliester, natomiast pozostałe 8% stanowi elastan. Zastosowanie ww. materiałów przy produkcji ubrań ma wiele zalet – jakich? 

Po pierwsze – są uniwersalne. Możliwość ich szerokiego zastosowania sprawia, że znajdziemy je w składzie wszelkiego rodzaju odzieży wierzchniej tj. koszulek, sukienek, spodenek, bielizny, kurtek, ale również dywanów, toreb podróżnych, plecaków czy zasłon. 

Po drugie – poliester oraz elastan nie chłoną wilgoci i są odporne na plamy. Zastosowanie w produkcji odzieży materiałów syntetycznych sprawia, że nie wymagają szczególnej troski w utrzymaniu. Do czyszczenia odzieży wykonanej z tych materiałów wystarczy woda i dobry proszek  

Po trzecie – Materiały poliestrowe z domieszką elastanu są elastyczne, dzięki czemu nie odkształcają się na trwałe. Charakteryzują się dużą możliwością rozciągania bez ryzyka zerwania włókien i uszkodzenia materiału. 

Po czwarte – są trwałe. Ubrania w składzie, których znajduje się poliester są zauważalnie trwalsze od tych które go nie posiadają. 

Właściwości wyżej wymienionych włókien syntetycznych sprawiają, że idealnie sprawdzą się w produkcji koszulek termoaktywnych. Produkty Treen wytwarzane są ze starannie wyselekcjonowanych przez nas materiałów, które gwarantują komfort oraz trwałość.

Podobne artykuły

Bielizna termoaktywna nie tylko na trening?

mężczyzna ćwiczący na zewnętrznej siłowni

5 powodów, dla których warto korzystać z plenerowych siłowni