Skip to main content

Sport a zdrowie

Czy zastanawialiście się dlaczego uprawianie sportu jest tak ważne?

Większość z nas żyje w trybie praca-dom – w pracy często siedzimy przed komputerem, w domu natomiast większość czasu spędzamy na kanapie oglądając telewizję. Siedzący tryb życia powoduje, że ruszamy się coraz rzadziej, a to z kolei ma ogromy wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Jakie zatem znaczenie dla naszego zdrowia ma sport? Poniżej kilka przykładów dla których powinniśmy ruszyć się z kanapy: 

Sport wpływa na nasze zdrowie – regularne ćwiczenia znacząco podnoszą naszą sprawność fizyczną. Dzięki nim wzmacniamy mięśnie i stawy, co z pewnością pozwoli nam utrzymać ciało w dobrej formie nawet w podeszłym wieku. 

Sport poprawia nasz wygląd – wzmożona aktywność fizyczna to także szybsze spalanie kalorii. Ćwicząc pocimy się, a wraz z potem usuwamy toksyny, dzięki czemu stan naszego organizmu poprawia się. W zależności od naszych oczekiwań oraz rodzaju aktywności jesteśmy w stanie schudnąć, poprawić wygląd naszej sylwetki, a także ujędrnić nasze ciało.    

Sport zmniejsza możliwość wystąpienia chorób cywilizacyjnych takich jak otyłość, cukrzyca, czy choroby układu sercowo-naczyniowego. Minimalizuje również ryzyko depresji i polepsza nasze samopoczucie.

Czas podnieść się z kanapy i zrobić coś dla siebie samego.

W końcu w zdrowym ciele – zdrowy duch!

Miłego poniedziałku!

 

Podobne artykuły

Różnica między odzieżą termiczną a termoaktywną

mężczyzna i kobieta biegający po plaży przy zachodzie słońca

Poznaj 4 rodzaje treningu biegowego