Skip to main content

Crossfit

Crossfit to w ostatnich latach niezwykle popularna forma aktywności, która w krótkim czasie pozwoli Ci uzyskać wymarzoną sylwetkę. Osiągnięcie błyskawicznych efektów jest możliwe, dzięki zestawieniu ćwiczeń angażujących wszystkie partie mięśni. Trening ten poprawia wydolność oraz wytrzymałość organizmu, siłę, szybkość, a także znacząco wpływa na koordynację ruchową.

Crossfit jest specyficzną formą treningu, różniącą się od popularnych zajęć fitness czy treningu na siłowni. Można powiedzieć, że jest to aktywność łącząca zalety treningu cardio z treningiem siłowym, poprawiająca przy okazji sprawność oraz koordynację. W ramach ćwiczeń uczestnicy biegają, wiosłują, przenoszą worki z piaskiem, robią pompki, brzuszki czy wspinają się na linie. Różnorodność ćwiczeń oraz duża intensywność treningu pozwala uczestnikom osiągać maksymalne wyniki w  bardzo krótkim czasie. Osoby uprawiające crossfit podczas jednego treningu mogą spalić nawet 800 kcal. 

Ta forma aktywności jest wymagająca nie tylko dla uczestnika zajęć, ale również dla odzieży z której korzysta. Niewygodne buty czy koszulka wykonana z tanich, sztucznych materiałów, mogą uprzykrzyć nam chwile treningu. Dobra koszulka powinna odprowadzić duże ilości wilgoci, a przy tym być lekka, elastyczna i pozwalająca oddychać naszej skórze. Z kolei spodenki powinny być miękkie i rozciągliwie, by umożliwić maksymalnie szeroki zakres ruchu nóg. Wszystko to sprawia, że odzież termoaktywna TREEN będzie idealnym wyborem do tej formy treningu.  

Podobne artykuły

Postaw na wygodę, czyli gotowe zestawy odzieży

Zamień autobus na rower