Skip to main content

Bielizna sportowa. Jak wybrać?

Bielizna termoaktywna, termiczna, a może techniczna? Czy wiesz czym poszczególne rodzaje różnią się od siebie?

Osoby uprawiające sport bardzo często korzystają z bielizny termicznej, termoaktywnej, a także technicznej. Każdy z tych typów odzieży pełni inne funkcje, a ich stosowanie uzależnione jest między innymi od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz i pory roku. 

Dowiedz się, który rodzaj bielizny lepiej sprawdzi się zimą, który wiosną oraz jak odzież sportowa może pomóc Ci uchronić się np. przed palącym słońcem lub ulewnym deszczem. 

Bielizna termoaktywna – specyfikacja 

Odzież termoaktywna zapewnia duży komfort w trakcie wysiłku fizycznego, dlatego cieszy się sporym uznaniem i popularnością nie tylko wśród sportowców zawodowców, ale także amatorów. Ten rodzaj ubrań pozwala skórze swobodnie oddychać i dobrze odparowuje wilgoć. Dodatkowo dzięki bieliźnie termoaktywnej ciepłota ciała, przez cały czas trwania treningu, utrzymywana jest na tym samym poziomie. Wierzchnia warstwa nie pozwala na przenikanie chłodnego powietrza, a wewnętrzna zatrzymuje ciepło wydzielane przez organizm. Ze względu na wiele dostępnych rodzajów odzieży termoaktywnej do wyboru, można ją stosować, w trakcie ćwiczeń,  przez cały rok.

Bielizna termiczna – charakterystyka 

Odzież termiczna przede wszystkim ma za zadanie uchronić użytkownika przed wyziębieniem organizmu. Nie zaleca się ubierania jej latem, ze względu na wysokie temperatury panujące na zewnątrz. Wtedy łatwo o przegrzanie organizmu, co może skutkować nieprzyjemnymi i niebezpiecznymi dla zdrowia człowieka objawami. 

Odzież termiczna doskonale sprawdza się u osób, które podejmują wysiłek fizyczny w chłodne dni, a zależy im na zachowaniu odpowiedniego stopnia izolacji cieplnej. Dlatego po ten typ odzieży chętnie sięgają alpiniści oraz narciarze.

Odzież techniczna – właściwości 

Ubrania techniczne nazywane także funkcyjnymi to specjalny rodzaj odzieży dedykowany osobom regularnie uprawiającym sporty. Odzież techniczna podobna jest do termoaktywnej. Jest lekka, komfortowa, nie ogranicza swobody ruchów, doskonale odprowadza pot. Jednak ma kilka dodatkowych atutów, które z pewnością cieszą wielu użytkowników. Bielizna techniczna często schnie szybciej, gdyż jest zrobiona z cieńszego materiału. Dodatkowe funkcje to np. ochrona ciała przed szkodliwym wpływem promieniowania UV czy ulewnym deszczem

Jeśli szukasz idealnej bielizny termoaktywnej do treningów, sprawdź ofertę marki Treen. Nasza odzież produkowana jest z dbałością o detale, z rodzimych dzianin i przędz i sprawdzi się zarówno przy intensywnym treningu wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz.

Podobne artykuły

Nakolanniki – czy warto ?

Dlaczego warto wybrać odzież termoaktywną marki TREEN?