Skip to main content

Zamień autobus na rower

#zostańwdomu, a jeśli musisz wyjść, to zamień autobus na rower

Światowa pandemia zmusiła większość Polaków do pozostania w domach. Mimo szczególnych środków ostrożności liczba zakażonych osób stale rośnie. Należy jednak pamiętać, że nie wszyscy mają możliwość zrezygnowania z pracy i zamknięcia się w 4 ścianach z najbliższymi. Warto zastanowić się nad tym, jak możemy dodatkowo zadbać o swoje bezpieczeństwo na zewnątrz.

O czym musisz pamiętać?

Choroba wywoływana przez koronawirus u większości osób przejdzie nie dając praktycznie żadnych objawów. Jednak na taki przebieg COVID-19 mogą liczyć jedynie ludzie zdrowi, u których nie występują inne poważne schorzenia. Dlatego warto, w tym trudnym czasie, nie tylko wzmacniać swój organizm odpowiednimi suplementami i witaminami, ale także zadbać o odpowiednią ilość snu oraz ruchu. Dlatego, jeśli musisz już wyjść do pracy czy do urzędu, nie korzystaj z komunikacji miejskiej. Zamień autobus na rower. Poćwicz wspólnie z rodziną w domu i stosuj się do zaleceń specjalistów.

Trening w czasach pandemii

Jeśli zdecydujesz się na jeżdżenie jednośladem do pracy lub sklepu, nie zapomnij o odpowiedniej odzieży. Mimo zbliżającego się do nas wielkimi krokami lata, bywają dni chłodne i wietrzne, warto więc wybrać ubranie, które zapewni swobodę ruchów, komfort termiczny i zasłoni między innymi Twoje stawy. Spodnie ¾ czy koszulka z długim rękawem idealnie się sprawdzą w takich warunkach. Dzięki temu nie musisz obawiać się przeziębienia czy osłabienia, a płaskie szwy zapewnią pełną swobodę ruchów.

Jak jeszcze możesz o siebie zadbać?

Koniecznie pamiętaj o jak najczęstszym myciu rąk i stosowaniu płynów i żeli antybakteryjnych. Używaj maseczek. Jeśli nie masz specjalistycznej maseczki w domu, zakrywaj usta i nos wychodząc na zewnątrz np. za pomocą apaszki lub szalika. Jeśli kaszlesz lub kichasz, zasłaniaj twarz zgięciem łokcia i staraj się jak najmniej dotykać dłońmi twarzy. Oprócz tego pamiętaj o odpowiedniej dawce odpoczynku i w miarę możliwości nie daj się zwariować ?.

Podobne artykuły

Trening interwałowy

Czy strój na trening ma znaczenie?