Skip to main content

Czy strój na trening ma znaczenie?

Czy strój na trening ma znaczenie?

Naturalnym jest, że rozpoczynając trening ubieramy strój sportowy. Idąc na siłownię, na zajęcia fitness czy wybierając się na przebieżkę po parku zmieniamy dżinsy i marynarkę na wygodne getry i komfortową koszulkę. Wybierając ubranie na trening możemy kierować się wieloma parametrami – jakością materiału, grubością splotu koszulki, marką, a nawet kolorem, jednak najważniejsza w czasie ćwiczeń jest wygoda.

Elastyczny, oddychający i nie krępujący ruchów

Strój sportowy musi przede wszystkim nadążać za nami i za naszym tempem i intensywnością treningu. Ćwicząc siłowo nie możesz się zastanawiać nad tym, czy w trakcie przysiadu ze sztangą za chwilę nie puszczą szwy w Twoich spodenkach czy koszulce. Ubranie na trening musi być wygodne, zapewniać pełną swobodę ruchów, a przy tym powinno być wykonane z elastycznych i oddychających materiałów.

Na co zwrócić uwagę wybierając ubranie na trening?

Przy wyborze stroju sportowego istotny jest także design i jego ogólny wygląd. Oczywiście nie jest to najważniejsze, ale atrakcyjne ubranie sprawia, że sami czujemy się lepiej i wzrasta nasze poczucie własnej wartości. Dodatkowo odpowiednio dopasowana odzież, która nie jest za luźna lub zbyt obcisła, znacząco ułatwia trening. Szerokie nogawki czy długa koszulka mogą zahaczać o maszyny na siłowni lub wręcz uniemożliwiać wykonywanie pewnych ćwiczeń.

Dlaczego ubranie powinno „oddychać”?

W czasie wysiłku fizycznego podnosi się temperatura ciała. Oddychająca odzież zapewnia odpowiednią wentylację, dzięki temu nie zatykają się pory w skórze. Ubrania, które nie przepuszczają powietrza, mogą w trakcie aktywności fizycznej powodować duży dyskomfort termiczny, a to przekłada się na jakość i efektywność treningu.

Treen – odzież sportowa dopasowana do Ciebie

Marka Treen od kilku lat tworzy niezawodne ubrania sportowe. Bazując na latach doświadczeń zebranych na salach treningowych zaprojektowaliśmy linię odzieży, która dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów zapewnia maksymalnie komfortowy trening. Sprawdź sam.

Podobne artykuły

Rowerowy maj

Nakolanniki – czy warto ?