Skip to main content

Jaką bieliznę termoaktywną wybrać na lato?

Odzież termoaktywna ma za zadanie zwiększyć nasz komfort w czasie wysiłku fizycznego. Dotyczy to zarówno intensywnych treningów na siłowni, jak i wypadów ze znajomymi na górski szlak czy porannego joggingu. Najważniejszą cechą charakteryzującą dobrej jakości odzież termoaktywną jest szybkie odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, a co za tym idzie krótki czas schnięcia takich ubrań. To niezwykle ważne, zwłaszcza latem, gdy wysokie temperatury sprawiają, że więcej się pocimy. Koszulka termoaktywna zapewnia wygodę i suchość nawet w bardzo upalny dzień.

Krój odzieży termoaktywnej

Decydując się na zakup bielizny termoaktywnej ważny jest nie tylko materiał jej wykonania, ale także krój. Odzież termoaktywna działa najlepiej, gdy przylega bezpośrednio do skóry. Wtedy najefektywniej pochłania i wyprowadza wilgoć na zewnątrz, a dzięki nowoczesnym metodom szycia (płaskie szwy, gładki lub fakturowany materiał) często możemy mieć wrażenie jakbyśmy „nic nie mieli na sobie”. Bielizna termoaktywna zachowuje się bowiem jak druga skóra. Jednak nie każdy będzie czuł się komfortowo w tak przylegającej odzieży. Dlatego na lato śmiało możemy sięgnąć  po luźniejsze kroje, które zapewniają doskonałą wentylację oraz chłodzenie, nie tracąc przy tym nic ze swoich cennych właściwości.

Nowoczesne rozwiązania, czyli czym zaskakują nas producenci bielizny termoaktywnej

Firmy zajmujące się produkcją odzieży termoaktywnej prześcigają się w unowocześnieniach, które mają na celu między innymi zwiększenie komfortu noszenia danego stroju. Coraz większą popularnością cieszą się koszulki termoaktywne z dodatkowym filtrem UV, który chroni nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Na rynku dostępne są także ubrania, które dzięki specjalnym pierścieniom polmierowym wtopionym w materiał, w kontakcie z wilgocią zapewniają poczucie chłodu i świeżości.

Przy wyborze odzieży termoaktywnej warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej jakość oraz materiały z jakich została wykonana. Marka Treen regularnie poszerza i ulepsza ofertę ubrań dostępną w sklepie online. Stawiamy na wysokiej klasy przędzę oraz polską produkcję. Dzięki temu mamy kontrolę nad każdym etapem prac, a nasza odzież jest szyta z dbałością o najmniejsze detale. Oferujemy odzież niemal na każdą porę roku z dodatkowymi ochraniaczami lub bez. Szeroki wybór produktów pozwala na zakup ubrań idealnie dopasowanych do Ciebie i Twoich potrzeb.

Zapraszamy do naszego sklepu online.

Podobne artykuły

Na co zwrócić uwagę ćwicząc w domu?

Zamień autobus na rower