Skip to main content

Jak nosić bieliznę termoaktywną?

Odzież termoaktywna to doskonały wybór zarówno dla zawodowych sportowców, jak i amatorów aktywności fizycznej. Świetnie odprowadza wilgoć, zapewnia komfort i nie krępuje ruchów. Jednak, aby bielizna termoaktywna spełniała w 100% swoją rolę, należy ją odpowiednio nosić. Dowiedz się co to dokładnie oznacza.

Podstawa garderoby sportowca, czyli bielizna termoaktywna

Myśląc „bielizna” większość osób ma przed oczami jedynie majtki lub biustonosz. Jednak w praktyce termin bielizna termoaktywna ma znacznie szersze znaczenie. Męska bielizna termoaktywna to z reguły koszulka z krótkim lub długim rękawem, majtki, a także getry różnej długości. U kobiet dodatkowo należy zaliczyć do tego grona top oraz wygodny stanik.

Odzież termoaktywna wykonana jest z włókien syntetycznych lub naturalnych, albo ich połączenia. Materiał może różnić się, w poszczególnych przypadkach, składem lub właściwościami, jednak najczęściej bazuje on na wykorzystaniu tworzyw takich jak polamid, poliester lub elastan. Ten ostatni sprawia, że bielizna termoaktywna jest elastyczna i doskonale przylega do ciała.

Czy wiesz jak nosić bieliznę termoaktywną?

Przede wszystkim ten typ odzieży należy nosić jako pierwszą warstwę, bezpośrednio przylegającą do skóry. Odzież termoaktywna powinna mieć obcisły krój i być dopasowana do sylwetki. Dzięki temu będzie dobrze odprowadzać wilgoć i zapewni wygodny i komfortowy trening. Wiele osób nie przepada za „obcisłą” odzieżą, ponieważ może ona uwidaczniać niektóre mankamenty ciała, jednak w przypadku bielizny termoaktywnej jest to podstawowa zasada, której należy bezwzględnie przestrzegać.

Warto także pamiętać, że na termoaktywną koszulkę czy getry, w zależności od warunków pogodowych można, a nawet powinno się zakładać kolejne warstwy odzieży. Dotyczy to przede wszystkim treningów na świeżym powietrzu, w okresie jesienno-zimowym. Bowiem bielizna termoaktywna to nie to samo co odzież termiczna i szykując się na trening należy zadbać o utrzymanie odpowiedniej ciepłoty ciała w trakcie trwania ćwiczeń.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem bielizny termoaktywnej i zależy Ci, aby była wysokiej jakości, koniecznie sprawdź ofertę marki Treen. Odzież stworzona przez sportowców dla sportowców zapewni Ci wygodę i komfort, dzięki czemu będziesz mógł w 100% skupić się na treningu.

#treenpl #odzieżtermoaktywna #jaknosicodzieztermoaktywna #workout #skleptreen

Podobne artykuły

Marszobiegi jako rodzaj treningu - dla kogo, zalety, zasady

Marszobiegi

Najlepszy prezent pod choinkę