Skip to main content

Z czego wykonuje się bieliznę termoaktywną?

Głównym zadaniem odzieży termoaktywnej jest dobre odprowadzanie wilgoci. Tę właściwość docenią przede wszystkim osoby aktywne fizycznie. Bez względu na to, czy trenujemy na sali, siłowni czy na powietrzu, bielizna termoaktywna zapewnia wygodę i komfort. Jednak, aby tak było, musi być wykonana z wysokiej klasy przędzy.  Chcesz wiedzieć, jakie materiały najczęściej wykorzystują firmy do produkcji odzieży termoaktywnej?

Czy warto czytać metki na ubraniach?

Jak najbardziej. Metka zawiera nie tylko dokładne informacje z jakiego rodzaju materiału została wykonana dana odzież, ale także znajdziemy na niej wskazówki dotyczące prania czy suszenia. Dzięki stosowaniu się do rad producenta, nasza odzież termoaktywna będzie nam służyć przez długie lata.

Wiele znanych firm opatentowało własne materiały termoaktywne, które dodatkowo zostały doposażone w różnego rodzaju membrany, jony srebra itp. Wszystko po to, aby zwiększyć codzienny komfort użytkowani takiej bielizny. Często także, tacy producenci opisując swoje produkty używają skomplikowanych nazw. Jednak wśród najpopularniejszych materiałów do szycia bielizny termoaktywnej znajdziemy miedzy innymi: wełnę Merino, bawełnę, poliester czy elastan.

Bawełna

To naturalny, pozwalający ciału swobodnie oddychać materiał, który nie jest też zbyt drogi. Jednak bawełna zatrzymuje w sobie wilgoć, w związku z tym może stanowić jedynie dodatek do ubrań termoaktywnych.

Wełna Merino

To wełna z baranów Merynosów, która jest znacznie delikatniejsza w dotyku niż z naszych podhalańskich owiec. Ogromną zaletą bielizny termoaktywnej wykonanej z tego materiału lub, z jego dodatkiem, jest to, że zapewnia ona komfort termiczny, nawet przy bardzo niskiej temperaturze i niesprzyjającej aurze.

Poliester

Walory ubrań z poliestru są liczne i trudne do przecenienia, zwłaszcza gdy mowa o odzieży sportowej, jednak tylko wtedy, gdy do produkcji użyte są nowoczesne tkaniny poliestrowe. Poliester jako główny składnik odzieży sprawia, że charakteryzuje się ona wysoką wytrzymałością, łatwością w pielęgnacji, odpornością na pleśnie, grzyby i mole oraz niską higroskopijnością(tzn. że ubrania z poliestru w bardzo małym stopniu chłoną wodę). Dobrej jakości odzież sportowa wykonana z poliestru pozwala ciału oddychać, odprowadza pot nawet podczas bardzo intensywnego treningu.

Elastan

Tak samo, jak poliester zapewnia ubraniom elastyczność, a co za tym idzie ubrania z jej dodatkiem doskonale układają się na ciele i zapewniają wysoki komfort użytkowania. Jej właściwości sprawiają, że wielu producentów chętnie po nią sięga.

Polipropylen

Choć wielu osobom polipropylen kojarzy się ze sztucznością i szkodliwością, należy wiedzieć, że ten materiał mimo wielu wad, zapewnia doskonałą izolację termiczną. Dlatego idąc w wysokie góry czy szykując się zimą do treningu na świeżym powietrzu, warto wybrać ubrania, w których składzie znajdziemy niewielką ilość tego tworzywa.

Decydując się na zakup bielizny termoaktywnej, warto nie tylko zapoznać się z opisem producenta, ale także sprawdzić materiał, z jakiego dana rzecz została wykonana. Tylko najwyższej klasy przędze i dbałość o szczegóły wykonania zapewni wygodę i komfort. Marka Treen tworzy swoje ubrania wyłącznie z wysokiej jakości materiałów pochodzących od Polskich producentów. Szwalnie znajdują się na terenie naszego kraju w związku z czym, mamy pełną kontrolę nad każdym etapem produkcji. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą ubrań termoaktywnych marki Treen.

Podobne artykuły

mężczyzna biegnący przez las z psem na uprzęży

Czy wiesz czym jest canicrossing ?

Bielizna termoaktywna nie tylko na trening?