Skip to main content

Obalamy mity na temat odzieży termoaktywnej

Bielizna termoaktywna cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród sportowców, ale także wśród przedstawicieli wielu zawodów. Na temat tego typu ubrań krąży wiele mitów. Dzisiaj obalamy kilka najpopularniejszych z nich.

MIT 1. Odzież termoaktywną stosuje się jedynie zimą i w chłodne dni

Odzież termoaktywna to nie odzież termiczna. Ubrania termoaktywne można nosić przez cały rok. Oferta marki Treen obejmuje zarówno koszulki bez rękawów, jak i z długim rękawem, dzięki temu doskonale sprawdzą się wiosną, latem, a także jesienią i zimą. Odzież termoaktywna zapewnia komfort cieplny, a także skuteczne odprowadzanie wilgoci, a co za tym idzie komfort i wygodę noszenia.
W zimne i deszczowe dni na bieliznę termoaktywną należy ubrać kolejną warstwę odzieży, dostosowaną do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Latem koszulki mogą być noszone samodzielnie.

MIT 2. Bielizna termoaktywna zapobiega poceniu się

Niestety, ale bielizna termoaktywna nie ma takich mocy. Jednak dzięki specjalnej budowie doskonale odprowadza pot (wilgoć), dzięki temu zapewnia suchość i wyjątkowy komfort noszenia. Ta właściwość sprawia, że odzież termoaktywna jest jednym z najchętniej wybieranych typów ubrań do aktywności fizycznej. Dodatkowo niektórzy producenci „dokładają” do swoich produktów między innymi jony srebra, które zapobiegają powstawaniu przykrego zapachu.

MIT 3. Odzież termoaktywna, dopasowana do ciała krępuje ruchy i jest niewygodna

Nic bardziej mylnego. Koszulki termoaktywne, aby jak najlepiej spełniały swoje główne zadanie, czyli wyprowadzanie wilgoci na zewnątrz, powinny przylegać do skóry. Nowoczesne metody szycia zapewniają niesamowity komfort noszenia takiej odzieży, która zachowuje się niemal jak druga skóra. Dobrze dobrana do rozmiaru bielizna termoaktywna nie krępuje ruchów, jest elastyczna i dopasowuje się do osoby ćwiczącej.
Przy wyborze odzieży termoaktywnej niezwykle ważny jest nie tylko jej rozmiar, ale także materiał wykonania oraz jej jakość. Marka Treen oferuje ubrania termoaktywne wykonane z najwyższej klasy przędzy, szyte z dbałością o najmniejsze detale.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą marki Treen.

Podobne artykuły

Wady i zalety bielizny termoaktywnej

Jak zadbać o zdrowie w czasie światowej epidemii?