Skip to main content

Czy odzież termoaktywna jest modna?

Koszulki czy spodenki termoaktywne nie tylko doskonale odprowadzają wilgoć, ale także są wygodne i niezwykle modne. Od wielu lat producenci tego typu ubrań starają się, żeby ich odzież nadążała za aktualnymi trendami przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich swoich właściwości. Po ubrania termoaktywne sięgnęli także najwięksi projektanci mody.
Dowiedz się, jak odzież termoaktywna trafiła z siłowni na światowe wybiegi.

Odzież termoaktywna na wybiegu

W 2019 wielu projektantów mody szukało inspiracji, cofając  się w czasie do lat 90’. Domy mody zaczęły tworzyć kolekcje bazując na różnych częściach odzieży sportowej i eleganckiej pochodzącej z tamtego okresu. Jedna z polskich marek wypuściła serię ubrań termoaktywnych, które świetnie sprawdzały się zarówno na romantycznej kolacji, jak i na wyjście na rower. Śladem polskich projektantów ruszyły największe domy mody między innymi Dior czy Off- White.

Oryginalne połączenia

Virgil Abloah – dyrektor kreatywny domu mody Off-White oraz Maria Grazia Chiuri – główna projektantka Diora w swoich propozycjach chcieli pokazać, że bielizna termoaktywna może stanowić bazę nawet najbardziej eleganckich stylizacji. Stąd dość nietypowe połączenia np. termoaktywnego golfu ze spodniami garniturowymi czy t-shirt’a z elegancką tiulową spódnicą.  Choć taki look nie wszystkim przypadł do gustu nie można mu odmówić oryginalności, a także wygody.

Jak widać bielizna termoaktywna nadaje się nie tylko na trening, ale także do codziennego użytku. Jest bardzo wygodna, a nowoczesne wzornictwo i różnorodna kolorystyka wykorzystywanych materiałów, dają nieograniczone możliwości łączenia jej z innymi częściami garderoby. Jak pokazał Dior i inni znani projektanci, jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia.

Odzież termoaktywna marki TREEN

TREEN to polski producent odzieży termoaktywnej, który stawia przede wszystkim na wysoką jakość ubrań, ich trwałość i wygodę noszenia. Minimalistyczne wzornictwo pozwala na wykorzystanie koszulek czy spodni naszej marki jako bazy pod różnego rodzaju stylizacje. Dodatkowo warto wspomnieć, że Treen tworzy odzież dedykowaną nie tylko sportowcom, ale także przedstawicielom wielu zawodów, w których komfort, elastyczność  i zapewnienie dobrego odprowadzania wilgoci jest niezwykle istotne i pozwala w pełni skupić się na wykonywanych obowiązkach.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej odzieży.

Podobne artykuły

Czy strój na trening ma znaczenie?

Jak dbać o zdrowie psychiczne?