Skip to main content
mężczyzna ćwiczący na zewnętrznej siłowni

5 powodów, dla których warto korzystać z plenerowych siłowni

Na zdrowy tryb życia składa się wiele czynników. Jako 3 najważniejsze należy wymienić regularną aktywności fizyczną, spożywanie pełnowartościowych posiłków oraz odpowiednią ilość snu. Warto przy tym zauważyć, że wiele osób skupia się jedynie na dobrej jakości odpoczynku oraz zbilansowaniu zdrowej diety, często zapominając o dobroczynnych ćwiczeniach. Takie decyzje usprawiedliwiamy brakiem czasu lub zasobów finansowych na zakup karnetu na siłownię. Jednak dzięki miejskim siłowniom, które coraz częściej możemy spotkać w pobliskich parkach czy osiedlowych placach zabaw, te wymówki tracą na wartości. Poznaj 5 zalet zielonych siłowni.

1. Są darmowe i dostępne 24h na dobę

Osoby, które mają elastyczny, nienormowany czas pracy z pewnością docenią fakt, że zielone siłownie można odwiedzać o każdej porze dnia i nocy. Dodatkowo korzystanie z nich nie wiąże się z żadnymi opłatami. Mimo rosnącej świadomości ludzi dotyczącej aktywności fizycznej plenerowe siłownie nie są oblegane, więc trenować można w ciszy i spokoju.

2. Wzmacniają kondycję

Jak każdy trening, ćwiczenia na zielonych siłowniach poprawiają kondycję, dotleniają krew, zwiększają koordynację ruchową oraz dobre samopoczucie. Świetnie wpływają na krążenie, pracę serca, a także pozwalają utrzymać zgrabną i zadbaną sylwetkę.

3. Treningi na siłowni plenerowej pozwalają ćwiczyć wiele grup mięśniowych jednocześnie

Zielone siłownie zazwyczaj składają się z kilku podstawowych sprzętów. W związku z tym ilość ćwiczeń, jakie możemy tam wykonywać, jest dość mocno ograniczona. Jednak ma to swoje plusy. Dobór maszyn do treningu nie jest przypadkowy, większość z nich jest stworzona do tzw. treningu wielostawowego, czyli takiego, który zmusza do wysiłku duże grupy mięśni. Przez to ćwiczenia są efektywne, szybko podnoszą sprawność fizyczną i pozwalają spalić maksymalnie dużo kalorii w krótkim czasie.

4. Trening w otoczeniu zieleni doskonale relaksuje umysł

Ćwicząc na świeżym powietrzu, nie tylko wzmacniamy ciało, ale także umysł. Przebywając w otoczeniu zieleni czy słuchając śpiewu ptaków, możemy się zrelaksować i nie myśleć przez chwilę o codziennych problemach.

5. Socjalizacja i zawieranie nowych znajomości

Zielone siłownie to świetne miejsce na poznawanie nowych ludzi. Ich ogólnodostępność sprzyja zawiązywaniu oraz umacnianiu sąsiedzkich relacji.

Warto także wspomnieć o tym, że do treningu w plenerowej siłowni nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy dobrać odpowiednie obuwie oraz odzież sportową. Doskonałym wyborem będzie bielizna termoaktywna marki Treen, która dzięki swojej specjalnej budowie sprawnie odprowadza wilgoć, pozwala skórze oddychać i nie krępuje ruchów. Ważne jest także regularne nawadnianie się oraz dobry nastrój i zapał do treningu.

Jeśli szukasz doskonałej jakości sportowej odzieży, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą marki Treen – polskiego producenta bielizny termoaktywnej dla sportowców.

Podobne artykuły

Jak ćwiczyć na świeżym powietrzu o tej porze roku?

Zimowy aktywny wypoczynek, czyli jaką odzież wybrać na stok