Skip to main content

Czy wiesz wszystko o bieliźnie termoaktywnej?

Bielizna termoaktywna to doskonały wybór nie tylko dla sportowców, ale także dla przedstawicieli wielu różnych zawodów np. leśników czy pracowników fizycznych. Jej specyficzne właściwości sprawiają, że od wielu lat towarzyszy osobom aktywnym fizycznie, a największe, światowej sławy domy mody tworzyły z termoaktywnych materiałów oryginalne i niepowtarzalne kolekcje. I chociaż może się wydawać, że na temat termoaktywnej bielizny wiemy już wszystko, jej użytkownicy często zadają te same pytania. Sprawdź, co jeszcze powinieneś widzieć o tego typu ubraniach.

Czy bielizna termoaktywna traci swoje właściwości?

Ubrania termoaktywne mają za zadanie przede wszystkim szybko i skutecznie odprowadzać wilgoć na zewnątrz, zapewniając tym samym suchość i komfort w trakcie noszenia. Właśnie dlatego, tak często sięgają po nią zawodowi sportowcy, kolarze czy amatorzy pieszych wycieczek po górach. Warto wiedzieć, że odzież termoaktywna, jak każde inne ubranie po pewnym czasie traci swoje właściwości. Koszulki bawełniane spierają się i rozciągają, a bielizna termoaktywna po kilku sezonach użytkowania traci swoje wyjątkowe cechy. Jest to proces, któremu nie da się zapobiec, ale można go znacząco spowolnić, zapewniając odzieży odpowiednią pielęgnację, zgodnie ze wskazówkami producenta. Istotne jest także wybieranie dobrej jakości ubrań, szytych z dbałością o detale i z wysokiej klasy materiałów. Taką odzież zapewnia między innymi marka Treen, która tworzy ubrania z rodzimych przędz, a cała produkcja znajduje się na terenie Polski. Dzięki temu Treen kontroluje jakość swojego produktu na każdym etapie produkcji.

Czy bielizna termoaktywna „grzeje”?

Zadaniem odzieży termoaktywnej nie jest ogrzanie organizmu, lecz zapewnienie mu stałej temperatury i komfortu termicznego. W związku z tym bielizna termoaktywna nie „grzeje”, ale odpowiednio noszona np. pod grubą bluzę czy ciepłą kurtkę zapewnia optymalną ciepłotę ciała, przy jednoczesnym zapewnieniu suchości i przepuszczalności. Dzięki temu skóra oddycha, a my możemy się skupić na treningu czy pracy.

Czy materiał, z jakiego uszyta jest bielizna termoaktywna, może wywołać reakcję alergiczną?

Chociaż zdarza się to niezwykle rzadko, to niestety, ale tak. Dzieje się to najczęściej, gdy producent dołoży do swojego produktu np. jony srebra. Dzięki nim ogranicza się wytwarzanie bakterii na skórze, a tym samym zmniejsza odczuwanie nieprzyjemnego zapachu np. po intensywnym wysiłku fizycznym. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które posiada wielu zwolenników, jednak warto pamiętać, że osoby borykające się z problemami skórnymi czy skłonnością do uczuleń powinny unikać tak „wzbogaconej” odzieży. Ważna jest także jakość ubrań i przędz, z których zostały uszyte. Tylko wysokiej klasy materiały zapewnią komfort noszenia, zminimalizują ryzyko otarć oraz alergii skórnych. Jeśli szukasz trwałej i dobrej gatunkowo odzieży termoaktywnej, koniecznie odwiedź sklep online marki Treen.

Podobne artykuły

Jak przygotować się do udziału w grach terenowych?

Odzież termoaktywna – terminy i definicje, które powinieneś znać