Skip to main content

Zimowy aktywny wypoczynek, czyli jaką odzież wybrać na stok

Sporty zimowe cieszą się ogromną popularnością, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Gdy tylko śnieg pokrywa ziemię, setki zapalonych narciarzy i snowboardzistów wychodzą na stoki zaczerpnąć trochę ruchu, doskonale się przy tym bawiąc. Osoby, które jeżdżą na nartach czy desce, wiedzą jednak, że oprócz umiejętności i odpowiedniego sprzętu, niezwykle ważny jest komfortowy oraz zapewniający optymalną temperaturę ciała ubiór.

Termiczna czy termoaktywna?

Chociaż te dwa terminy brzmią dość podobnie, to ich znaczenie jest diametralnie inne. Odzież termiczna zazwyczaj uszyta jest z grubych materiałów, których głównym zadaniem jest ogrzanie organizmu i niedopuszczenie do wyziębienia. Natomiast odzież termoaktywna to odzież oddychająca, która sprawnie odprowadza wilgoć na zewnątrz, tym samym zwiększa komfort termiczny. W związku z tym ubrania termoaktywne marki Treen doskonale sprawdzą się w czasie zimowych wycieczek i zabaw na stoku. Koszulka z długim rękawem oraz spodnie termoaktywne założone pod ciepłą odzież, pomogą utrzymać optymalną temperaturę ciała, jednocześnie zapewniając suchość. To niezwykle ważne, zwłaszcza przy aktywnym spędzaniu czasu.

Odzież termoaktywna z ochraniaczami

Osoby dopiero zaczynające swoją przygodę ze sportami zimowymi, warto by dodatkowo zabezpieczyły się przed bolesnymi upadkami. Podczas nauki jeżdżenia na nartach czy desce, mocno narażone na obicia są kolana, kości biodrowe i kość ogonowa. Dla początkujących miłośników sportów zimowych polecamy nasze spodenki z ochraniaczami – nie tylko zapewnią komfort termiczny ale przede wszystkim ochronią newralgiczne punkty ciała podczas nauki. Ochraniacze będą też świetnym rozwiązaniem dla fanów nieco ostrzejszej jazdy jak i trików narciarskich. Sporty zimowe to świetna zabawa, ale trzeba pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku i zasad bezpieczeństwa – najważniejszy jest sprawny sprzęt i kask na głowie!

Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu zimą na świeżym powietrzu – dobierając odpowiedni strój żaden chłód nie będzie straszny. Decydując się na zakup wysokiej jakości ubrań termoaktywnych, jakie oferuje sklep Treen.pl, dostajemy bieliznę wykonaną z najlepszych, rodzimych przędz, która – odpowiednio pielęgnowana – będzie nam służyć przez wiele sezonów.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu na www.treen.pl!

Podobne artykuły

Odzież termoaktywna – terminy i definicje, które powinieneś znać

Najlepszy prezent pod choinkę