Skip to main content
mężczyzna biegnący przez las z psem na uprzęży

Czy wiesz czym jest canicrossing ?

Jeśli jesteś właścicielem psa i lubisz aktywność fizyczną to canicrossing jest świetnym wyborem. To dyscyplina sportowa, polegająca na bieganiu wraz z ukochanym czworonogiem. Canicrossing to bardzo wymagający i intensywny sport. Biega się na krótkie dystanse do 5 km, osiągając przy tym spore prędkości.

Czy z każdym psem możesz uprawiać canisrossing?

Teoretycznie każdy pies nadaje się do tego rodzaju aktywności fizycznej, jednak w praktyce jamnik czy buldog francuski mogą mieć problemy z pokonaniem takiego dystansu. Istotny jest także wiek czworonoga. Pies w podeszłym wieku lub mały szczeniak nie będzie dobrym kompanem biegów. Doskonałym partnerem będą natomiast psy typu husky czy owczarki niemieckie. Te rasy mają naturalne predyspozycje do biegania, słuchają się komend i wykazują cechy przywódcze. Pies powinien ważyć minimum 12 kilogramów i mieć ukończony rok, a także cieszyć się dobrym zdrowiem.

Jak się przygotować do biegania z psem?

Bardzo ważna jest rozgrzewka oraz ogólna dobra kondycja fizyczna zarówno psa, jak i Twoja. W związku z tym, warto zacząć od marszobiegów, tak aby wzmocnić wydolność organizmu. Dopiero później stopniowo przechodzić w bardziej intensywną formę treningów.

Do canicrossingu niezbędna jest także specjalistyczna uprząż, smycz z amortyzatorem, szelki dla psa, pas biodrowy i dodatkowe akcesoria takie jak poidło dla czworonoga. Niezwykle ważna jest również odpowiednia odzież sportowa oraz wygodne i bezpieczne buty. Świetnie sprawdzi się bielizna termoaktywna marki Treen. Doskonale odprowadza wilgoć, zapewnia uczucie suchości, jest wygodna i elastyczna. Nie krępuje ruchów, a szeroki wybór różnych typów ubrań marki Treen sprawia, że zarówno amatorzy, jak i zawodowi sportowcy znajdą coś dla siebie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełna ofertą odzieży termoaktywnej marki Treen.

Podobne artykuły

Jak odpowiednio przygotować się do treningu?

Jak wygląda plan odmrażania polskiego sportu?