Skip to main content
mężczyzna na miotle z wyciągniętą ręką

Najdziwniejsze sporty świata

Aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem zdrowego stylu życia. Bieganie, siatkówka, koszykówka czy piłka nożna to dyscypliny powszechnie znane i lubiane na całym świecie. Jednak istnieje szereg mniej znanych sportów, które na pierwszy rzut oka, mogą wydawać się nieco zabawne. Poznaj 5 dyscyplin sportowych, o których najprawdopodobniej nie miałeś pojęcia.

1. Quidditch

Fani Harrego Pottera na pewno kojarzą tę nazwę, jednak mało kto wie, że mecze quidditcha rozgrywane są nie tylko w książkach J.K. Rowling, ale także na prawdziwym boisku. Zawodnicy muszą poruszać się z miotłą między nogami – dokładnie tak jak w słynnej sadze o czarodziejach. Quidditch łączy w sobie elementy zabawy w berka, dwa ognie, a także rugby.

2. Sepak Takraw

Ten sport pochodzi z Azji. Jest niezwykle wymagający i jednocześnie kontuzjogenny. Sepak Takraw to połączenie karate, siatkówki oraz piłki nożnej. Brzmi niesamowicie, prawda? Głównym zadaniem zawodników, jest przerzucenie piłki nad siatką, na pole przeciwnika, używając jedynie swoich stóp lub innych części ciała z wykluczeniem ramion i rąk. W krajach azjatyckich ta dyscyplina sportowa cieszy się coraz większą popularnością.

3. Klasyczne polo w niestandardowej odsłonie

Ten rodzaj aktywności fizycznej można obejrzeć na żywo w Tajlandii, Indiach lub Nepalu. W polo rozgrywanym na słoniach zasady są dokładnie takie same, jak w standardowej, znanej wersji polo. Dodatkowym, dla Europejczyków dość szokującym elementem, są kolosy biegające po boisku.

4. Zapasy bosych stóp

Słynne siłowanie się na rękę, czyli armwrestling ma wielu zwolenników na całym świecie. W tej kategorii sportowej odbywają się, oglądane przez tysiące widzów, zawody, które budzą niemałe emocje. A gdyby tak posiłować się na bose stopy? Toe wrestling znany jest głownie na wyspach brytyjskich i choć siłowanie się na duże palce u stóp, może u niektórych budzić konsternację to sport dla prawdziwych twardzieli.

5. Wyścigi strusi

Zasady wyścigu strusi są dokładnie takie same, jak w przypadku wyścigów konnych. Z tą różnicą, ze dżokej dosiada zamiast klaczy czy ogiera wielkiego ptaka. Wygrywa oczywiście najszybszy. Wyścigi strusi przybyły do Stanów Zjednoczonych wprost z Afryki i teraz bawią i emocjonują setki, jeśli nie tysiące amerykanów.

Bez względu na to, jaką dyscyplinę sportową uprawiasz. Czy jest to powszechnie znany i lubiany sport, czy też coś bardziej niszowego, najważniejsze jest pozytywne nastawienie oraz dobre przygotowanie. Odpowiednia rozgrzewka, obuwie oraz wygodna odzież sprawią, że trening będzie komfortowy i efektywny. Elastyczna, oddychająca bielizna termoaktywna marki Treen nie krępuje ruchów, zapewnia uczucie suchości i pozwala w pełni skupić się na ćwiczeniach. Koszulki oraz spodenki od Treen doskonale sprawdzą się zarówno podczas meczu futbolowego czy partii tenisa, jak i przy rozgrywce Quidditcha oraz ujeżdżaniu słoni.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą marki Treen.

Podobne artykuły

Jaką bieliznę termoaktywną wybrać na jesień?

Siła tkwi w zespole!