Skip to main content

Na co zwrócić uwagę ćwicząc w domu?

Wiele osób coraz chętniej ćwiczy w zaciszu własnego mieszkania. Dzięki temu oszczędzamy czas, potrzebny na dojazd do fitness klubu, i sami decydujemy o tym jak wygląda trening. Dodatkowo to spora oszczędność, ponieważ nie musimy co miesiąc opłacać kolejnego karnetu na siłownię. Jednak, aby trening był efektywny, warto zwrócić uwagę na 4 podstawowe czynniki, które znacząco wpływają na jakość ćwiczeń. Dowiedz się, jak odpowiednio przygotować się do aktywności fizycznej wykonywanej w domu.

1. Oczyść najbliższe otoczenie

W czasie treningu najważniejsze jest pełne skupienie na wykonywanych ćwiczeniach. Dlatego tak istotne jest, abyśmy w jego trakcie nie musieli martwic się o wazon czy zegar stojący na stole tuż obok. Należy, w miarę możliwości, zapewnić sobie jak najwięcej wolnej przestrzeni. To sprawi, że nawet jeśli zdarzy się nam stracić równowagę nie upadniemy na szafkę lub komodę. Dzięki temu zapewnimy sobie komfortowy i przede wszystkim bezpieczny trening.

2. Zaplanuj porę treningu

Niektórzy wolą ćwiczyć rano, inni późnym wieczorem. To o jakiej godzinie będziemy trenować, zależy w głównej mierze od nas. Jednak planując aktywność, warto wziąć pod uwagę także innych domowników przebywających w tym czasie w domu. Być może najlepszym rozwiązaniem będzie trening w godzinach, kiedy nasi współlokatorzy będą w pracy lub w szkole.

3. Jakie ćwiczenia wykonywać w domu?

W domu czy mieszkaniu możemy ćwiczyć zarówno z użyciem sprzętu, jak i bez niego. Jeśli nie wiemy, jaki trening będzie dla nas najlepszy, możemy skorzystać z porady profesjonalnego trenera. Także w Internecie znajdziemy wiele filmików i tutoriali, często tworzonych przez znanych i doświadczonych sportowców, które pokazują, jak w prosty sposób trenować w domu.

4. Zadbaj o odpowiedni strój

Podczas ćwiczeń w domu bardzo ważny jest wygodny, komfortowy i praktyczny strój. W tym wypadku doskonale się sprawdzi odzież termoaktywna. Świetnie odprowadza wilgoć, a dopasowany do ciała krój nie krępuje ruchów i zapewnia wygodę. Marka Treen oferuje wysokiej jakości ubrania termoaktywne, które doskonale sprawdzą się zarówno w trakcie profesjonalnego treningu na sali czy siłowni, jak i w zaciszu własnego domu.
Jeśli szukasz wygodnych ubrań do ćwiczeń koniecznie zapoznaj się z pełnym asortymentem odzieży termoaktywnej Treen.

Podobne artykuły

PRZEPISY DOTYCZĄCE STROJU NA BOISKU – SIATKÓWKA

Dlaczego warto nosić odzież termoaktywną z ochraniaczami?