Skip to main content

Jak ćwiczyć na świeżym powietrzu o tej porze roku?

Kolejna fala epidemii, która dotknęła nasz kraj wymusiła zmiany w prawie i ponowne wprowadzenie obostrzeń. Zostały zamknięte między innymi siłownie oraz baseny. W związku z tym, wiele osób zostało zmuszonych do ćwiczenia na świeżym powietrzu lub trenowania w zaciszu własnego domu. Dowiedz się, jak odpowiednio przygotować się do jesiennej sesji treningowej na dworze.

Jakie ćwiczenia wykonywać na dworze?

To, na jakiego rodzaju trening się zdecydujesz, zależy głównie od Twoich preferencji i możliwości. Doskonałym wyborem jest przejażdżka na rowerze po parku, skorzystanie z siłowni na świeżym powietrzu czy też kilkukilometrowy bieg. Najważniejsze, aby to co robisz sprawiało Ci przyjemność. Dodatkowo nie można zapomnieć o odpowiednim przygotowaniu – dobrze dobrana odzież, intensywna rozgrzewka i rozciąganie to 3 najważniejsze elementy efektywnego i bezpiecznego treningu.

Odzież treningowa

Siłownie czy fitness kluby zapewniają swoim klientom optymalną temperaturę i cyrkulację powietrza. Dzięki temu planując trening na bieżni czy ćwiczenia siłowe z użyciem sprzętu, wystarczy wygodny t-shirt i spodenki do ćwiczeń. Jeśli jednak wybierasz się na otwartą siłownię w parku czy na podwórku, musisz zadbać o odpowiednie ogrzanie organizmu, biorąc pod uwagę zmienność jesiennej aury. Świetnym wyborem będzie bielizna termoaktywna założona pod cieplejszą bluzę i spodnie dresowe. Dzięki temu zapewnisz sobie prawidłowe odprowadzanie wilgoci i komfort w trakcie ćwiczeń. Jeżeli za oknem wieje zimny wiatr i zbiera się na deszcz, warto na wierzch ubrać wodoszczelną i wiatroodporną kurtkę treningową. Jeśli w trakcie aktywności fizycznej poczujesz, że robi Ci się zbyt gorąco, zawsze możesz ją zdjąć.

Marka Treen posiada w swojej ofercie bardzo szeroki wybór ubrań termoaktywnych. Koszulki z długim rękawem oraz długie spodnie świetnie sprawdzą się w najbliższych miesiącach jako pierwsza warstwa. Wygodna odzież o specjalistycznych właściwościach doskonale odprowadza wilgoć, zapewniając tym samym suchość podczas treningu. Dopasowany krój i najwyższej klasy materiał nie krępuje ruchów i pozwala na wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych ćwiczeń.

Jeśli szukasz wysokiej jakości odzieży treningowej, koniecznie zapoznaj się z asortymentem marki Treen.

Podobne artykuły

Odzież termoaktywna – co to takiego?

mężczyzna i kobieta biegający po plaży przy zachodzie słońca

Poznaj 4 rodzaje treningu biegowego