Skip to main content
kask i kij do Lacrosse

Czy wiesz, czym jest Lacrosse?

Lacrosse to gra zespołowa znana od setek lat. Jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych, a Kanadyjczycy uważają ją za swój sport narodowy. W Polsce zainteresowanie tą aktywnością stale rośnie, a w 2007 roku, w naszym kraju powstał pierwszy oficjalny klub lacrosse. Dowiedz się więcej, na temat tej dyscypliny i poznaj zasady panujące na boisku.

Krótka historia lacrosse

Tę grę zespołową najprawdopodobniej wymyślili Indianie. Znana jest od około 1000 roku naszej ery. Co prawda ówczesne zasady miały niewiele wspólnego z aktualnym wyglądem meczów lacrosse, jednak znawcy historii sportu są zgodni, że to właśnie w Ameryce należy dopatrywać się początków tej aktywności.

Drużyny Indian były niezwykle liczne, często składały się z setek osób. Przestrzeń do rozgrywki była niczym nieograniczona, a czas trwania meczu sięgał nawet kilku dni. Atmosfera panująca na „boisku” zbliżona była do nastroju wojennego. Zawodnicy mieli za zadanie, za pomocą drewnianych kijów, wrzucić piłkę – najczęściej wykonaną ze skóry – do bramki przeciwnika.

Współczesne zasady gry

Mecze lacrosse odbywają się na boisku podobnym do piłkarskiego. Podzielone są na 4 kwarty, trwające po 15 minut. Każda drużyna liczy 10 zawodników. Celem gry jest umieszczenie gumowej piłki w bramce przeciwnika za pomocą zakrzywionego kija zakończonego na dole siatką.

W co powinien by wyposażony gracz lacrosse?

Lacrosse jest grą bardzo dynamiczną, a starcia i zderzenia między zawodnikami są jej nieodłącznym elementem. W związku z tym każda z osób na boisku ma na sobie między innymi kask i ochraniacze. Niezwykle istotne jest także praktyczne i bezpieczne obuwie, jak również wygodna odzież. Gracze lacrosse na pewno docenią właściwości odzieży termokatywnej, która zapewnia wysoki komfort noszenia i świetne odprowadzanie wilgoci. Marka Treen oferuje swoim klientom spodnie i koszulki różnej długości, a niektóre modele zostały dodatkowo wyposażone w ochraniacze. To świetny wybór, zwłaszcza przy uprawianiu sportów wysokokontaktowych takich jak piłka ręczna, koszykówka czy właśnie lacrosse.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą marki Treen.

zestaw ochronny odzieży termoaktywnej

Zestaw pełna ochrona CZARNY

  • Materiał – gramatura 270g/m2, 92% poliester, 8% elastan
  • Najlepsza ochrona przed urazami dzięki zastosowanym piankom ochronnym
  • Dzianina oddychająca – umożliwia odprowadzenie wilgoci na zewnątrz
  • Kompresyjny krój zapewnia idealne dopasowanie i swobodę ruchów
  • Płaskie szwy gładko przesuwają się po ciele
  • Wyprodukowane w Polsce

Podobne artykuły

mężczyzna na miotle z wyciągniętą ręką

Najdziwniejsze sporty świata

Jak przygotować się do pierwszej wizyty na siłowni?