Skip to main content
bokser grający w szachy

Najdziwniejsze sporty świata cz. 2

Oto kolejna odsłona nietypowych sportów świata. Jak się okazuje prym w wymyślaniu niszowych, zabawnych i zadziewających dyscyplin sportowych, bezwzględnie wiedzie Wielka Brytania. Sprawdźcie koniecznie, jakie nietypowe aktywności fizyczne budzą zainteresowanie ludzi nie tylko w Anglii, ale i na całym świecie.

1. Chess Boxing, czyli coś dla ciała i umysłu

Ta dyscyplina sportowa narodziła się w 1922 roku. Jej twórcą jest francuski komiksopisarz Enki Bill. Szachoboks składa się z 11 rund – 6 szachowych i 5 bokserskich. Zwycięstwo można zapewnić sobie zarówno poprzez nokaut na ringu, jak i zaszachowanie króla przeciwnika. Sędzia ma możliwość przerwania walki, jeśli jeden z uczestników nie jest w stanie dojść do szachownicy.

2. Bog snorkelling – snorkeling w bagnie

Snorkeling to prosta i zarazem bardzo przyjemna aktywność fizyczna, która pozwala na obserwowanie podwodnego życia. Zazwyczaj pływa się w krystalicznej i ciepłej wodzie. Jednak na Wyspach Brytyjskich można spotkać bardzo nietypową odmianę snorkelingu. Nurkowanie z rurką w mokradle, to pomysł tamtejszego właściciela pubu, który chciał w ten sposób zachęcić turystów do częstszych odwiedzin w swoim lokalu. W tej chwili ta dyscyplina sportowa cieszy się ogromną popularnością. Mistrzostwa odbywają się co roku w ostatni poniedziałek sierpnia niedaleko Llanwrtyd Wells, UK. Zawodnicy pływają w rowie, na torfowisku Waen Rhydd.

3. Rzut na odległość… telefonem

Nowoczesne technologie mają za zadanie ułatwić nam codzienne życie, jednak czasami potrafią też wyprowadzić nas z równowagi. W Finlandii – ojczyźnie Nokii – co roku organizowany jest konkurs rzutu telefonem. Został stworzony z myślą o użytkownikach, którzy mają dość braku zasięgu, przerywanych połączeń i rozładowanych baterii. Organizator zapewnia stare modele do rzucania. Wygrywa ten zawodnik, którego telefon wyląduje najdalej.

4. Ekstremalne prasowanie

Kolejna dyscyplina sportowa stworzona przez Brytyjczyków. Od 1997 roku zawodnicy spotykają się w najtrudniej dostępnych miejscach, aby prasować ubrania. Zadziwiające jest to, że sport ten zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie. Ekstremalne prasowanie odbywało się między innymi na dnie jeziora czy czubku drzewa.

5. Tapati Rapa Nui Festival

To coroczny festiwal mający miejsce na jednej z Wysp Wielkanocnych (Chile). To doskonały sposób na poznanie i posmakowanie kultury polinezyjskiej, a także sprawdzenie swoich umiejętności w biegu z kiściami bananów na ramionach czy zjeździe z wulkanu na pniu bananowca.

Jak widać, sport nie jedno ma imię, a oprócz rywalizacji ważne jest także dobre nastawienie i świetna zabawa. Nie mniej jednak, bez względu na to czy chcemy rzucać kulą na igrzyskach czy telefonem w Finlandii, do każdej aktywności należy się dobrze przygotować. Marka Treen posiada szeroką ofertę bielizny termoaktywej, która doskonale sprawdzi się zarówno przy treningu biegowym, jak i czymś bardziej ekstremalnym. Odzież Treen doskonale odprowadza wilgoć, jest elastyczna, trwała, nie krępuje ruchów. Zapewnia uczucie suchości i wyjątkowy komfort w trakcie ćwiczeń.
Jeśli szukasz wysokiej jakości odzieży sportowej, koniecznie sprawdź ofertę Treen.

Podobne artykuły

Jak ćwiczyć na świeżym powietrzu o tej porze roku?

kask i kij do Lacrosse

Czy wiesz, czym jest Lacrosse?