Skip to main content

Jak dbać o zdrowie psychiczne?

Jak dbać o zdrowie psychiczne?

Temat zdrowia i równowagi psychicznej jest dzisiaj odmieniany przez wszystkie przypadki. Jednak nie ma co się dziwić. Światowa pandemia, izolacja, niestabilna sytuacja polityczna na świecie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Jak można sobie pomóc w tych trudnych chwilach? Warto pamiętać o kilku sprawdzonych sposobach.

Dobry sen, zbilansowana dieta i aktywność fizyczna

Chociaż wiele osób powie, że to banał. Jak spać, gdy sytuacja w Europie jest tak napięta? Oczywiście nocny odpoczynek, zwłaszcza w wysoce stresujących warunkach, może być bardzo trudny. Jednak warto się do niego przygotować. Ustawić odpowiednią temperaturę w sypialni, przewietrzyć pomieszczenie oraz zadbać o wygodny materac. Dodatkowo można się wspomóc ziołowymi naparami czy krótkim spacerem.

Na naszą kondycję psychiczną wpływ ma także zdrowa dieta. Należy spożywać 5 wartościowych posiłków w ciągu dnia. Dostarczanie wszystkich niezbędnych mikroskładników do organizmu, odżywia nie tylko ciało, ale także umysł. Dzięki temu jesteśmy bardziej efektywni w pracy oraz osiągamy lepsze rezultaty w nauce. Co więcej, warto też zadbać o swoją kondycję fizyczną i regularnie wychodzić na spacery czy odwiedzać pobliską siłownię. Rodzaj treningu nie jest istotny. Ważne jest, aby dotlenić mózg i zmęczyć odrobinę ciało. Dla osób, które na co dzień wykonują pracę biurową i mają mało ruchu, krótka przebieżka po parku, może okazać się rewelacyjna w skutkach.

Dobre przygotowanie to podstawa

Ustawienie odpowiedniej temperatury w sypialni, naturalne herbaty czy medytacja mogą pomóc rozwiązać problem bezsenności. Korzystając z pomocy dietetyka czy szukając informacji w sieci, jesteśmy w stanie samodzielnie skomponować dobrze dobraną do naszych potrzeb dietę. Natomiast szykując się do aktywności fizycznej, warto nie tylko ułożyć plan treningowy, ale także odpowiednio przygotować ciało. Bardzo ważny jest ubiór, dopasowany do aktualnej aury za oknem. Wygodne buty oraz zapał do pracy. Marka Treen w swojej ofercie posiada wysokiej jakości, wygodną odzież termoaktywną, na każdą porę roku, która doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, nie krępując ruchów. Szybkie odprowadzanie wilgoci zapewnia suchość i komfort przez długi czas. To z kolei pozwala w pełni skupić się na wykonywanych ćwiczeniach i zwiększa efektywność treningu.

Spotkanie ze specjalistą

Warto pamiętać, że zdrowa dieta, aktywność fizyczna i odpowiednia ilość odpoczynku nie gwarantują dobrego samopoczucia. To jedynie składowe, które mogą wspomóc organizm w walce z obniżonym nastrojem czy depresją. W czasie intensywnego wysiłku fizycznego oraz po jego zakończeniu organizm wytwarza dużą ilość endorfin – hormonu szczęścia, który sprawia, że czujemy się lepiej i radośniej. Jeśli jednak nadal odczuwasz smutek czy niepokój, niezbędne może okazać się wsparcie specjalisty. Rozmowa z psychologiem czy psychoterapeutą na pewno pomoże odkryć źródło złego samopoczucia, a następnie wspólna praca w gabinecie pomoże uporać się ze złymi emocjami. Dodatkowo terapeuta podpowie, jak jeszcze, zwłaszcza w tych trudnych czasach, możesz zadbać o siebie i swoich najbliższych.

Podobne artykuły

Informacje o wysyłkach

Odzież termoaktywna – terminy i definicje, które powinieneś znać