Skip to main content

Jak zadbać o zdrowie w czasie światowej epidemii?

Koronawirus i powodowana przez niego choroba Covid-19 zbiera żniwa na całym świcie. Każdego dnia media podają niepokojące informacje o nieustannie rosnącej liczbie zakażonych. Polacy oraz mieszkańcy innych krajów naszego globu codziennie zastanawiają się, jak mogą uchronić siebie oraz swoich najbliższych przed tym patogenem. Sprawdź, jak możesz pomóc sobie w walce z wirusem

O czym warto pamiętać w dobie pandemii?

Oprócz stosowania się do zarządzeń wydanych przez Ministerstwo Zdrowia, takich jak utrzymywanie dystansu społecznego, noszenie maseczek jednorazowych oraz unikanie dużych skupisk ludzi, warto w tym newralgicznym okresie wzmacniać odporność. I chociaż część osób uważa to za banalne, należy pamiętać, że mamy do czynienia z wirusem, który z większym prawdopodobieństwem zainfekuje osłabiony organizm.

Odpowiednia suplementacja

Każdego roku w okresie jesienno-zimowym wzrasta ilość zachorowań m.in. na grypę czy anginę. Niestety objawy Covid-19, zwłaszcza w pierwszej fazie choroby, są bardzo często mylone ze zwykłym przeziębieniem. Dlatego warto stosować suplementację. Witamina C oraz D to podstawa. Do tego warto włączyć do codziennej diety np. świeży sok z czarnego bzu, a także czosnek. Dzięki temu wzmocnimy organizm, zmniejszając tym samym ryzyko zachorowania na C-19.

Dobry sen

Chociaż epidemia, częste zachorowania, a także strach i troska o najbliższe osoby to czynniki wysoce stresujące, które mogą znacząco obniżyć jakość snu, warto postarać się o jego odpowiednią ilość. W trakcie nocy organizm odpoczywa i się regeneruje, co daje mu każdego dnia siłę do walki z tysiącami wirusów i bakterii, z którymi się spotyka. Jeśli mamy problemy ze snem spróbujmy przed pójściem na nocny wypoczynek wywietrzyć pokój, posłuchać relaksującej muzyki czy wziąć kąpiel z olejkami eterycznymi.

Wybierzmy się na spacer

Aktywność na świeżym powietrzu sprawi, że będziemy czuli się lepiej. Organizm w trakcie ruchu wytwarza endorfiny, czyli hormon szczęścia. Dotlenia się całe ciało, serce pompuje więcej krwi, a dodatkowo poprawia się ogólna kondycja i sprawność fizyczna. Jednak, aby taki spacer czy trening na dworze był bezpieczny, należy pamiętać o odpowiednim ubiorze, maseczce oraz zachowaniu odpowiedniej odległości od innych osób.
Odzież termoaktywna, która odprowadza wilgoć i zapewnia skórze suchość, to doskonały wybór – założona pod cieplejszą bluzę oraz spodnie zapewni wysoki komfort termiczny.

Marka Treen oferuje najwyższej jakości ubrania termoaktywne , tworzone z najlepszych rodzimych przędz. Jeśli szukasz wysokiej klasy odzieży termoaktywnej, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu online. Na tą porę roku szczególnie polecamy nasz zestaw jesienno-zimowy, który składa się z koszulki z długim rękawem oraz długich spodenek.

Zestaw jesienno-zimowy BIAŁY

Materiał – gramatura 270g/m2, 92% poliester, 8% elastan
Lepsza ochrona przed chłodem
Dzianina oddychająca – umożliwia odprowadzenie wilgoci na zewnątrz
Kompresyjny krój zapewnia idealne dopasowanie i swobodę ruchów.
Płaskie szwy gładko przesuwają się po ciele.
Wyprodukowane w Polsce

Zestaw jesienno-zimowy CZARNY

Materiał – gramatura 270g/m2, 92% poliester, 8% elastan
Lepsza ochrona przed chłodem
Dzianina oddychająca – umożliwia odprowadzenie wilgoci na zewnątrz
Kompresyjny krój zapewnia idealne dopasowanie i swobodę ruchów.
Płaskie szwy gładko przesuwają się po ciele.
Wyprodukowane w Polsce

Podobne artykuły

Jak ćwiczyć na świeżym powietrzu o tej porze roku?

bokser grający w szachy

Najdziwniejsze sporty świata cz. 2