Skip to main content

Jak przygotować się do udziału w grach terenowych?

Gry terenowe takie jak podchody, czy paintball są doskonałym pomysłem na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dodatkowo warto wspomnieć, że w tego typu rozrywkach może brać udział każdy bez względu na wiek czy kondycję. Rodzajów zabaw terenowych jest mnóstwo i zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie. Dowiedz się, o czym warto pamiętać wybierając się na rozgrywkę paintballową czy tzw. grę miejską.

Odpowiednie przygotowanie

W grach terenowych ważna jest umiejętność współpracy w grupie i spostrzegawczość. W zależności od rodzaju zabawy przydatna może okazać się dobra sprawność fizyczna, wytrzymałość czy zdolność czytania mapy i korzystania z kompasu. Szykując się do gry terenowej, warto także zadbać o własną wygodę, ubierając odpowiednią odzież. Świetnie sprawdzą się np. ubrania taktyczne, które pozwolą Ci zakamuflować się w lesie. Są wygodne i bardzo praktyczne. Bez względu na porę roku doskonałym pomysłem jest włożenie bielizny termoaktywnej. Zimą i jesienią tego typu odzież pomoże utrzymać optymalną temperaturę ciała, a specjalne właściwości materiału zapewnią uczucie suchości i komfortu. Dodatkowo warto wspomnieć, że odzież termoaktywna marki Treen to wysokiej jakości produkty, które doskonale sprawdzą się nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, takich jak obozy czy wyścigi survivalowe.

Ważne jest także odpowiednie obuwie, wygodne i nieprzemakalne. W czasie zabaw w terenie możesz wpaść w błoto lub musieć przekroczyć jakiś strumyk lub rzeczkę.

Bezpieczeństwo przed wszystkim

Bardzo istotnym aspektem zarówno przy organizacji, jak i udziale w grach terenowych czy obozach przetrwania jest bezpieczeństwo. Należy koniecznie zabrać ze sobą naładowany telefon. Jeśli gra odbywa się w miejscu, gdzie występują problemy z zasięgiem możesz zdecydować się na krótkofalówkę lub inne urządzenie, które zapewni Ci kontakt z uczestnikami. Nie zapomnij także latarki, wody oraz podręcznej apteczki. W razie skaleczenia czy drobnego urazu będziesz mógł samodzielnie się opatrzyć. Poinformuj także swoich najbliższych, gdzie i w jakich godzinach będzie odbywać się taka gra.

Jeśli szykujesz się do udziału w grze terenowej, obozie survivalowym lub potyczce w paintball, koniecznie zajrzyj do naszego sklepu online i sprawdź naszą ofertę odzieży termoaktywnej. Zachęcamy także do zapoznania się z naszym blogiem, z którego dowiesz się dlaczego warto zainwestować w wysokiej jakości bieliznę termoaktywną.

Serdecznie zapraszamy!

Podobne artykuły

mężczyzna podnoszący ketle

Czy wiesz, czym jest trening FBW?

Jak odpowiednio przygotować się do treningu?