Skip to main content

Nowy rok, nowy ja?

Nowy rok, Nowy ja?

Koniec roku to okres postanowień i głębokiej motywacji do zmian. Polacy najczęściej chcą zmienić swój styl życia, rzucić palenie, zacząć się lepiej odżywiać i regularnie ćwiczyć. Jednak bardzo często, zaledwie po kilku tygodniach zapał maleje, a noworoczne postanowienia odchodzą w zapomnienie i wracamy do starych, często niezdrowych nawyków. Zastanawiasz się co zrobić, aby wytrwać w swoich założeniach i tym razem osiągnąć upragniony cel? Mamy kilka sprawdzonych porad.

Dopasuj tempo i nie wymagaj od siebie zbyt wiele

Przynajmniej na początku. Jeśli 1 stycznia postanowisz, że zaczynasz biegać, nie zapisuj się od razu na maraton. Obierz krótki i możliwy do zrealizowania dystans. Dla osób bez żadnego doświadczenia 3-5 km będzie jak najbardziej wystarczające. Dopiero przy kolejnych treningach zwiększaj tempo, zmieniaj trasę i stopniową ją wydłużaj.

Pamiętaj dlaczego zacząłeś ćwiczyć

Jeśli zdecydowałeś się na zmiany, miałeś ku temu dobry powód. To mogły być kwestie zdrowotne, chęć poprawy wyników medycznych, zrzucenia kilku kilogramów. Za każdym razem, kiedy czujesz, że Twoja motywacja spada, przypomnij sobie po co to robisz. Możesz też prowadzić dzienniczek postępów. W ten sposób będziesz widział, że Twoje wysiłki przynoszą realny, widoczny efekt.

Wybierz taką aktywność, która sprawia Ci przyjemność

Jeśli nie lubisz pływać, nie zapisuj się na basen. Mimo, że regularne pływanie przynosi wiele korzyści, jeśli nie sprawia Ci to przyjemności, to nic z tego nie będzie. Dotyczy to każdej aktywności fizycznej. Wybierz coś, co naprawdę sprawia Ci radość. To mogą być gry zespołowe, jogging, a nawet joga. Dzięki temu łatwiej będzie Ci wyrobić nawyk regularnego ćwiczenia, a co za tym idzie, szybciej osiągniesz wymarzony cel.

Dobrze się przygotuj

Jeśli wybiegniesz na śnieg w krótkich spodenkach i nieodpowiednim obuwiu, bardzo prawdopodobne, ze zaraz po powrocie się rozchorujesz i szybko zrezygnujesz z ćwiczeń. Bez względu na to, jaki rodzaj aktywności fizycznej wybierzesz, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Nie musisz od razu inwestować dużych pieniędzy w doskonałej jakości sprzęt i odzież, ale warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania.

Polska marka Treen oferuje szeroki wybór odzieży termoaktywnej, która świetnie sprawdzi się zarówno na siłowni, w klubie fitness, jak i w górach czy w czasie treningu na świeżym powietrzu. Ubrania Treen zostały stworzone z myślą o sportowcach. Doskonale odprowadzają wilgoć, są wyjątkowo wygodne, a ich właściwości termoaktywne będą Ci służyć przez wiele sezonów. Dobrze dopasowany ubiór, wygodne obuwie i optymistyczne nastawienie to już połowa sukcesu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem marki Treen.

Podobne artykuły

TREEN robi duże rzeczy!

Rowerowy maj