Skip to main content

Jak źle dobrany strój może wpłynąć na komfort treningu?

Wiele osób zaczynających swoją przygodę ze sportem zastanawia się nad zakupem specjalistycznej odzieży treningowej. Odpowiednio dobrany, wygodny i wykonany z oddychających materiałów strój na trening pozwoli maksymalnie skupić się na wykonywaniu ćwiczeń i utrzymywaniu zdrowej i bezpiecznej pozycji. 

Jeśli mimo to nadal masz wątpliwości, czy warto zainwestować w odzież treningową, mamy dla Ciebie 5 ważnych powodów, które przekonają Cię do zamówienia własnego zestawu ubrań do ćwiczeń.

Powód 1 – Otarcia

Zbyt obcisły, niedopasowany do sylwetki strój na trening może stać się przyczyną pojawienia się na ciele bolesnych otarć. Źle dobrane legginsy czy getry mogą doprowadzić do powstawania poważnych otarć w pachwinach, a nawet miejscach intymnych. Za mała koszulka może natomiast wpijać się w pachy, co znacząco utrudnia wykonywanie jakichkolwiek ćwiczeń. Dodatkowo warto wspomnieć, że przetarcia w zgięciach łokci, pod kolanami czy w pachwinach są naprawdę bolesne i ze względu na ich położenie ciężko leczy się tego typu problemy skórne.

Powód 2 – Nieprzyjemny zapach potu

Bardzo istotną kwestią jest materiał z jakiego dana odzież została wykonana. Mokry strój czy to pod pachami czy w okolicy pleców może krępować ruchy, a na dodatek to doskonała pożywka dla różnego typu drobnoustrojów. 

Oczywiście, w czasie intensywnego treningu nie sposób się nie spocić, ale odpowiednia odzież lub bielizna termoaktywna pozwolą odprowadzić nadmiar wilgoci na zewnątrz, a tym samym utrzymać optymalną temperaturę ciała.

Powód 3 – Odparzenia 

Odzież wykonana z nieoddychających sztucznych materiałów może być przyczyną powstawania odparzeń. A te, podobnie do otarć, bywają bardzo bolesne i trudno doprowadzić skórę do stanu sprzed uszczerbku.

Powód 4 – Dyskomfort

Zbyt duży ucisk spowodowany źle dopasowanym strojem nie tylko utrudnia wykonywanie niektórych ruchów, ale także może być przyczyną odczuwania bólu po zakończonym treningu. Dotyczy to zwłaszcza bielizny. Źle dobrany, za mały stanik może odpowiadać za ból piersi, który będzie dokuczał nam nawet kilka dni po zakończonej sesji treningowej.

Powód 5 – Uczulenie

Sztuczne materiały w połączeniu z intensywnym wydzielaniem potu mogą skutkować uczuleniem skórnym. Swędzenie, pieczenie czy wysypka to tylko niektóre z objawów, jakie mogą nam dokuczać w tym czasie.

Jeśli chcemy uniknąć odparzeń, otarć czy reakcji alergicznych, już na początku swojej sportowej drogi, warto zastanowić się nad zakupem odpowiedniego stroju do ćwiczeń. Marka TREEN oferuje szeroki wybór odzieży termoaktywnej, uszytej z rodzimych tkanin o najwyższej jakości. 

Dzięki doświadczeniu zdobytym przez wiele lat intensywnych treningów – wiemy jak powinno wyglądać odpowiednio dobrane ubranie treningowe i jakie funkcje powinno spełniać, abyś Ty mógł skupić się na tym, co dzieje się na sali treningowej.

Podobne artykuły

Jak nosić bieliznę termoaktywną?

Jak dbać o aktywność fizyczną w domu?