Skip to main content

Najczęściej zadawane pytania dotyczące bielizny termoaktywnej

Odpowiednio dobrana bielizna termoaktywna znacząco zwiększa komfort podczas ćwiczeń fizycznych. Doskonale odprowadza wilgoć na zewnątrz, zapewnia optymalny przepływ powietrza, jest niezwykle wygodna i nie krępuje ruchów. Odzież termoaktywna nadaje się zarówno dla amatorów, jak i dla zawodowych sportowców.

Wiele osób zastanawia się, jak dbać o odzież termoaktywną i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze. Oto lista najpopularniejszych pytań i odpowiedzi dotyczących bielizny termoaktywnej.

  1. Jak prać bieliznę termoaktywną?

Odzież termoaktywną należy prać po każdym treningu. Większość nowoczesnych pralek posiada delikatny program „sport”. Warto także sięgnąć po specjalne proszki i płyny do pielęgnacji odzieży sportowej. Istotna jest także temperatura prania. W tej kwestii warto zapoznać się z metką i zaleceniami producenta. Ważna jest także metoda suszenia ubrań termoaktywnych. Należy je równomiernie rozwiesić i zapewnić im dopływ powietrza.

  1. Dlaczego warto wybrać bieliznę termoaktywna z płaskimi szwami?

Bielizna termoaktywna dostępna jest w wersji bezszwowej, ze zwykłymi szwami lub płaskimi. Koszulki czy spodnie z płaskimi szwami lub bezszwowe są niezwykle wygodne i nie krępują ruchów. Jednak nawet bezszwowa bielizna, jeśli będzie źle dobrana może uwierać i powodować dyskomfort. Odzież termoaktywna powinna przylegać do ciała i być wyjątkowo elastyczna. Marka Treen oferuje wyjątkowo szeroki asortyment odzieży termoaktywnej, która świetnie sprawdzi się zarówno dla osób uprawiających sporty zespołowe, jak i indywidualne. 

  1. Czy bielizna termoaktywna jest trwała?

Przy odpowiedniej pielęgnacji odzież termoaktywna będzie Ci służyć nawet kilka sezonów. Ważne jest jej regularne pranie oraz płukanie, a także odpowiednie suszenie. Istotne jest, aby odzież sportową prać osobno. Jeśli wrzucisz ją do pralki razem z kurtkami lub butami rzepy z innych części garderoby mogą ją zmechacić.

  1. Jakie są zalety bielizny termoaktywnej?

Ten rodzaj odzieży ma ich naprawdę wiele. Przede wszystkim pomaga zachować stałą temperaturę ciała i doskonale odprowadza wilgoć. Dzięki temu w trakcie, nawet bardzo intensywnego treningu, pot wyprowadzany jest na zewnątrz. Skóra jest sucha, a to z kolei zwiększa higienę ćwiczeń. Dodatkowo bielizna termoaktywna jest elastyczna i odpowiednio dobrana doskonale przylega do ciała co zwiększa komfort treningu.

Jeśli szukasz doskonałej jakości odzieży termoaktywnej, zapoznaj się z naszą ofertą odzieży sportowej. Zapraszamy do kontaktu.

Podobne artykuły

Zamień autobus na rower

Jak prać odzież termoaktywną?