Skip to main content
mężczyzna podnoszący ketle

Czy wiesz, czym jest trening FBW?

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Dodatkowo efekty regularnych treningów są szybko widoczne w postaci zmiany sylwetki. W zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć, możesz zdecydować się na różne rodzaje ćwiczeń. Doświadczony trener personalny pomoże dobrać odpowiedni zestaw.
Jeśli zależy Ci na poprawie wyglądu, zwiększeniu wydolności przy jednoczesnym przyroście masy mięśniowej, warto zwrócić uwagę na trening FBW, czyli Full Body Workout.

Trening FWB w pigułce

Najważniejszym założeniem tego rodzaju treningu jest zaangażowanie możliwie wielu partii mięśniowych w czasie jednej sesji. Dzięki temu możesz wypracować piękną sylwetkę i poprawić kondycję fizyczną. Dodatkowo Full Body Workout jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. FBW świetnie sprawdzi się, jeśli zależy nam na redukcji masy tłuszczowej oraz jako metoda na zwiększenie siły i przyrost mięśni. Ćwiczenie wielu partii jednocześnie pozwala spalić maksymalnie dużo kalorii i pięknie rzeźbi ciało.

5 zalet Full Body Workout

Niemal każda aktywność fizyczna niesie za sobą szereg korzyści. Do plusów treningu obwodowego, czyli FBW, należy zaliczyć:
– proporcjonalny i zharmonizowany rozwój sylwetki,
– wzmożony, zintensyfikowany transport substancji odżywczych do mięśni,
– lepszą regenerację wiązadeł oraz stawów,
– szybką redukcję wagi,
– możliwość osiągnięcia wymarzonej sylwetki w krótszym czasie, dzięki utrzymaniu stałego anabolizmu mięśni.

Jak przygotować się do treningu FBW?

Istotnym elementem jest plan treningowy. Warto poprosić o pomoc specjalistę, który dobierze intensywność i rodzaj ćwiczeń, a także sprawdzi poprawność ich wykonywania. W czasie treningu nie można zapomnieć o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Osoby ćwiczące bardzo intensywnie mogą sięgnąć po specjalne napoje izotoniczne lub też zwykłą wodę.
Ważny jest także odpowiedni ubiór. Odzież termoaktywna marki Treen doskonale odprowadza wilgoć, zapewnia komfort i nie krępuje ruchów. Ten rodzaj ubrań docenią zarówno zawodowi sportowcy, jak i amatorzy. Treen dba o każdy detal, w związku z tym koszulki oraz spodnie treningowe są bardzo wygodne, a szwy niemal niewyczuwalne, co znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo bolesnych otarć. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu.

Podobne artykuły

Jak dobrać rodzaj bielizny termoaktywnej do typu aktywności fizycznej?

biało czarny materiał poliester elastan

Bielizna termoaktywna nie tylko do treningu