Skip to main content

Jak przygotować się do pierwszej wizyty na siłowni?

Wiele osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z siłownią oprócz chęci i ogromnego zapału nie posiada żadnego profesjonalnego przygotowania. Co więcej niewiele z nich zdaje sobie sprawę, że przemyślane podejście do ćwiczeń to niemal połowa sukcesu.  Dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając się po raz pierwszy na siłownię.

Dobre nastawienie

Bez względu na rodzaj uprawianej aktywności fizycznej ważne jest dobre nastawienie. Jak wiadomo „nie od razu Rzym zbudowano”, więc  zaczynając przygodę ze sportem wyznacz sobie jasne, aczkolwiek realne cele. Zgubienie w ciągu miesiąca 2 kilogramów jest jak najbardziej do zrobienia, ale idealne wyrzeźbienie mięśni brzucha zajmuje już znacznie więcej czasu.

Odpowiednia ilość płynów

Czasami w trakcie treningów, zwłaszcza tych mniej intensywnych, może się zdarzyć, że nie będziesz odczuwał pragnienia. Jednak to bardzo ważne, aby zarówno w trakcie ćwiczeń, jak i po ich skończeniu wypić sporą ilość płynów. Dlatego po każdej skończonej serii, zrób sobie 30 sekundową przerwę na łyka wody.

Rozgrzewka i rozciąganie

Oczekując szybkich rezultatów, wiele osób często idzie „drogą na skróty” rezygnując np. z rozgrzewki. To ogromny błąd. Ciało potrzebuje odpowiedniego przygotowania do wysiłku fizycznego, to pozwala uniknąć kontuzji i niepotrzebnego bólu. Także po zakończeniu ćwiczeń niezbędne jest wyciszenie organizmu. Rozciągnięcie wszystkich mięśni zmniejsza późniejsze odczuwanie tzw.  zakwasów.

Wygodny strój

Oczywiście można ćwiczyć w bawełnianym t-shircie i dresowych spodniach, jednak nie zawsze jest to najlepszy wybór. Wygodna odzież do treningu pozwala skupić się w 100% na wykonywanych ćwiczeniach oraz zapewnia komfort i wygodę. Dlatego warto sięgnąć po ubrania termoaktywne. Marka Treen oferuje szeroki wybór koszulek i spodni do ćwiczeń, które dzięki swoim specjalistycznym właściwościom doskonale odprowadzają wilgoć i pozwalają skórze oddychać.

Koniecznie sprawdź pełną ofertę odzieży sportowej marki Treen. To doskonały wybór zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem, jak i dla profesjonalistów. Zapraszamy do naszego sklepu online.

Podobne artykuły

Najlepszy prezent pod choinkę

Czy wiesz wszystko o bieliźnie termoaktywnej?