Skip to main content

Jak dbać o aktywność fizyczną w domu?

Jak dbać o aktywność fizyczną w domu?

Przed Polakami ogromne wyzwanie związane z walką z koronawirusem. Jako najlepszy środek zapobiegający rozprzestrzenianiu się choroby zarówno lekarze, jak i WHO zalecają pozostanie w domu.

Wszystkie imprezy masowe zostały odwołane. Niezliczona ilość siłowni, klubów fitness oraz punktów usługowych została na ten czas zamknięta. Zastanawiasz się, jak w czasie epidemii dbać o aktywność fizyczną. Czy możesz trenować na świeżym powietrzu, a może lepiej zrobić trening w domu? Mamy odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Epidemia a ćwiczenia na świeżym powietrzu

Co do tego lekarze są zgodni. Jeśli chcesz ćwiczyć na dworze, jak najbardziej nie ma żadnych przeciwwskazań, pod warunkiem, że trening odbędziesz w pojedynkę i z dala od skupisk ludzi. Bieganie czy jazda na rowerze same w sobie nie niosą zagrożenia. Natomiast ważne jest, aby, zwłaszcza teraz, ćwiczyć indywidualnie, a po skończonym treningu niezwłocznie udać się do domu i unikać spotkań z innymi osobami.

Trening w domowym zaciszu

Jeżeli jednak zamiast joggingu zawsze wolałeś spędzić czas na siłowni, śmiało możesz poćwiczyć w domu. W sieci znajdziesz dziesiątki propozycji domowych treningów, w które możesz także zaangażować swoich najbliższych. Dzięki temu będą one nie tylko efektywne, ale także pozwolą na ciekawe spędzenie wspólnego czasu, co z kolei umocni wasze rodzinne więzi.

W trakcie izolacji w domach możesz także spróbować czegoś nowego. Zastanawiałeś się kiedyś na medytacją i jogą? Być może to idealny moment, aby poznać jej tajniki. Joga pozwoli ukoić skołatane nerwy, wyciszy Cię, a korzyści płynących z tego rodzaju aktywności jest naprawdę wiele.

Aktywność intelektualna

W trakcie pobytu w domu nie można zapominać także o ćwiczeniu mózgu. Warto w tym „wolnym” czasie sięgnąć po dobrą książkę, sudoku lub zestaw krzyżówek. Bowiem jak pokazują badania wysiłek intelektualny także pozwala spalić niechciane kalorie.

Marka Treen – producent odzieży termoaktywnej wspiera wszystkich Polaków w walce o zdrowie. Dlatego apelujemy, jeśli możesz #zostańwdomu
#koronawirus #aktywnoscfizyczna #jakdbacosiebie #treenpl

Podobne artykuły

6 kwietnia – Międzynarodowy dzień Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju

TREEN robi duże rzeczy!